13 вересня 2024 року psychiatry@pdmu.edu.ua (0532) 64-81-60

30-31 травня у м. Києві відбулася Мережева зустріч Центрів ветеранського розвитку. Вона була організована спільними зусиллями Міністерства у справах ветеранів України в партнерстві з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery), та за фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів.

До зустрічі долучилися представники Центру ветеранського розвитку при Полтавському державному медичному університеті, а саме, керівник Центру, доцент закладу вищої освіти кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Дмитро Бойко та членкиня робочої групи Центру, студентка медичного факультету № 1 Оксана Мац. Мережева зустріч була спрямована на обмін досвідом, мережування та формування спільного бачення щодо місця і ролі Центрів ветеранського розвитку в загальній екосистемі реінтеграції ветеранів.

Протягом двох днів учасники і учасниці мали змогу виступити зі своїми презентаціями про діяльність Центрів ветеранського розвитку, були залучені до групових обговорень, сфокусованих інтерв’ю, дискусій та візіонування, а також брали участь у пітчингу проєктних ідей, щоб отримати фінансування для втілення своїх напрацювань. Команда Центру ветеранського розвитку при ПДМУ презентувала цикл просвітницьких заходів «Здоров’я в умовах стресу», що за рішенням журі став переможцем. На реалізацію проєкту Центр ветеранського розвитку при ПДМУ отримав схавлення ідеї на отримання гранту, що забезпечить імплементацію в межах Полтавського регіону.

На заході виступили заступниця Голови місії Посольства Нідерландів в Україні Есселін ван Еертен, заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір, керівник програм «Відновлення, реабілітація та реінтеграція» Представництва Європейського Союзу в Україні Станіслав Топольницький, начальниця відділу ветеранського розвитку Міністерства у справах ветеранів України Альона Скорзова,  заступник Постійного представника UNDP в Україні Христофорос Політіс та керівниця напряму «Громадська безпека та відновлення» UNDP в Україні Федеріка Діспенца. Поряд з цим в.о. директора департаменту забезпечення переходу від військової служби до цивільного життя Міністерства у справах ветеранів України Ігор Костріков, директорка Департаменту соціальної роботи Міністерства у справах ветеранів України Наталія Гуменюк, керівниця експертної групи з питань аналітичної роботи у сфері соціального розвитку директорату стратегічного планування координаціїї політики та Євроінтеграції Міністерства соціальної політики України Тетяна Борщенко та директор департаменту масового спорту Міністерства молоді та спорту України Сергій Тимофєєв презентували національні та регіональні програми у сфері реінтеграції ветеранів/-ок та членів їхніх родин. Також було представлено проєктну діяльність Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні з реінтеграції ветеранів національною керівницею проєктів з реінтеграції ветеранів Олександрою Лук’яненко. Протягом другого дня мережевої зустрічі спеціалістка з мобілізації громад UNDP в Україні Тетяна Сила розповіла про (ре)інтеграцію ветеранів/-ок на основі громади, керівництво із (ре)інтеграції ветеранів на основі громади та підхід UNDP.