Ветерани – невіддільна частина нашого суспільства. Однак, повертаючись до цивільного життя, вони зустрічають нерозуміння та невідомість майбутнього. Навички комунікації нині посідають окреме місце в усіх сферах життя українського суспільства, а питання спілкування з ветеранами стало важливим для кожного з нас.
2-3 листопада, у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської, було проведено дводенний тренінг «Ветерани та ветеранки: взаємодія та підтримка у громадах», організований Координаційним центром КМУ та ГО «Безбар′єрність» за підтримки учасника спільноти «Бізнес без бар′єрів» - компанії Visa (м. Київ).
У заході взяли участь регіональні координатори Всеукраїнської програми ментального здоров’я, психологи, представники ЗВО, соціальних служб, Державного центру зайнятості та Національного агентства України з питань державної служби. Від Полтавського державного медичного університету до тренінгу долучився член робочої групи Навчально-наукового центру ментального здоров’я ПДМУ, доцент кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Дмитро Бойко.
Тренерами заходу виступили: заступниця директора з психологічного напряму Центр психічного здоров’я та реабілітації «Лісова поляна» МОЗ України Тетяна Сіренко, член Правління ГО «Простір можливостей», представник Конфедерації роботодавців України Ярослав Павловський та бізнес-коуч із розвитку керівників Марина Коптіль.
Тренінгові заняття передбачали обговорення питань реінтеграції ветеранів та формування ветеранської політики. Під час стратегічної гри визначили портрет ветерана або ветеранки, формулювали їх потреби, інструменти реалізацій, особливості взаємодії зі стейкхолдерами.
Другий день було присвячено психологічним особливостям навчання дорослих, вивчали формати та сучасні інструменти, освоювали методику створення тренінгу, щоб кожен учасник умів розробити план тренінгу, тримати увагу учасників, зрозуміло та доступно роз’яснити тематику.