В Полтавському державному медичному університеті наприкінці лютого відбулася інтерактивна лекція від Навчально-науково центру ментального здоров’я для фахівців первинної ланки медичної допомоги – лікарів спеціальності загальна практика – сімейна медицина, присвячена одному з найактуальніших питань сьогодення – ефективній комунікації із ветеранами «Як розмовляти з тим, хто намагається повернутися до цивільного життя», яку провела керівниця центру професор Ганна Васильєва.
Майже в кожного з нас у найближчому колі знайомих є людина, яка боронить Україну від російської агресії або повернулася з війни. Ці люди здебільшого не професійні військові, які пройшли довготривалу спеціальну підготовку і присвятили себе службі.
Наші Захисники і Захисниці раптово залишили звичайне життя цивільної людини та пішли на фронт після доволі короткотривалого навчання. А там — найстрашніша війна цього століття в найгірших її проявах. Це може травмувати. Пережите на війні залишає свій відбиток, змінює людину.
Після завершення війни до мирного життя одночасно повернуться від 1 до 5 мільйонів людей — носіїв унікального досвіду участі в бойових діях, який змінює цінності. Суспільство має знати, як зустрічати їх удома, розуміти, як створити найбільш сприятливі умови, які допоможуть відновитися й розпочати цивільне життя.